Sběr plastových víček

PROJEKT ukončen 31.12.2022

SBĚR PLASTOVÝCH VÍČEK

Spoustu dětí a rodin bude motivovat nejen finanční výtěžek za víčka, ale i možnost vzájemné spolupráce nebo soutěžení. Zároveň tato činnost má pod vedením rodičů a pedagogů pro děti výchovný efekt. V dnešní době, kdy je celý svět doslova přeplněn plasty, je vhodné působit na ekologické cítění již od útlého věku.

A co se děje s víčky potom?
Víčka jsou nejdříve tříděna. Poté jsou rozdrcena na nožovém mlýnu na kousky o velikost okolo 8 – 10 milimetrů a ventilátorem přepravena do velkoobjemových vaků s hmotností zhruba 1 tuna. Dále pokračují dle způsobu dalšího využití, buď je drť proprána v pračce a přímo zpracována na lince na nový výrobek, nebo je bez praní zpracována na tzv. regranulát. Typickým výrobkem jsou např. pevné černé pytle na suť nebo poklopy na kanály, kanálové šachty, barely na vodu, sudy apod.“
Peníze jsou opět poukazovány na účet školy a jsou z nich hrazeny volnočasové aktivity, kroužky, výlety a odměny.