Ovoce do škol

Naše škola je zapojena do evropského projektu OVOCE DO ŠKOL s finanční podporou Evropské unie a České republiky.Nárok na dotované ovoce a zeleninu mají žáky 1. stupně základních škol zcela ZDARMA.
Předmětem podpory jsou čerstvé ovoce a zelenina bez obsahu přidaných cukrů, tuků, soli a sladidel a dále balené ovocné a zeleninové šťávy, bez obsahu přidaných cukrů, tuků, soli, sladidel a konzervantů.
Úkolem projektu je vytvořit zdravé stravovací návyky, bojovat proti dětské obezitě a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.Přispět trvale k upevňování zdravého životního stylu.
Dodávky ovoce a zeleniny v projektu "Ovoce do škol" budou dětem dávány nad rámec pravidelného školního stravování, tzn. že dodávka ovoce a zeleniny v projektu „Ovoce do škol“ nebude nahrazovat naplňování výživových norem stanovených vyhláškou č. 107/2005 Sb.,o školním stravování.